Jdi na obsah Jdi na menu
 


Film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

Lev,  čarodějnice a skríň

Nadčasové dobrodružství z pera slavného spisovatele C. S. Lewise Letopisy Narnie vypráví příběh čtyřech sourozenců – Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra – kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit, aby dokázali ledové kouzlo zlomit a osvobodit tak říši navždy.

Zajímavosti: Latexové uši pro kentaury se odlévaly ve stejných dílnách, kde ještě nedávno získávali tvar hobití nohy pro Pána prstenů.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skríň - měl rozpočet 180 mil.$ a celosvětově vydělal v kinech 745 mil. $

Film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň se natáčel mimo jiné v Adršpašských skalách a národním parku České švýcarsko. Zde se také nachází skalní útvar Pravčická brána, která se objevuje v jednom ze záběrů.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

letopisi narnie lev carodejnice a skrin

(simona, 9. 2. 2016 9:39)

tato pohadka je bezva a moc se mi libila jeto jejkrasneji pohadka jakou se videla

letopisi narnie lev carodejnice a skrin

(simona, 9. 2. 2016 9:38)

tato pohadka je bezva a moc se mi libila jeto jejkrasneji pohadka jakou se videla

filmy

(někdo, 2. 2. 2013 15:47)

Ze všech filmů o Narnii je tenhle pro mě nejlepší.